Squash centrum

Vítáme Vás a zároveň srdečně zveme všechny příznivce sportu a relaxace do příjemného a klidného prostředí Squash centra, které se nachází v centru města Orlová,v zadním traktu Obchodní akademie. Naše squashové centrum Vám nabízí dva klimatizované squashové kurty typu ASB Babinsky a čtyři badmintonové kurty. K zapůjčení je i potřebné sportovní squashové a badmintonové vybavení. Návštěvníci squashového centra mohou využít také posezení v příjemném, zcela nekuřáckém, klimatizovaném prostředí kavárny s možností sledování sportovních přenosů na velkoplošné obrazovce. K dispozici je parkoviště vyhrazené pouze pro návštěvníky Squash centra.

 

Squashové kurty 

Squashové kurty německé společnosti ASB Babinsky charakterizuje důsledná účelnost a preciznost provedení každého detailu. Již 4.000 instalovaných kurtů ve squashových centrech všech světadílů je jedním z hlavních obchodních argumentů. Dnešní výrobky společnosti ASB Babinsky jsou výsledkem dlouholetého projektování, testování i vývoje. Po téměř 30-ti letech existence společnosti patří tato ke špičkám ve svém oboru, což dokládá každoroční udělování certifikátů Světové squashové federace (WSF) a České asociace squashe (ČASQ).

 ASB-kurty jsou schvalovány komplexně, „ASB“ je jediným světovým výrobcem, který vyvíjí a předkládá ke schválení WSF všechny komponenty kurtů pod vlastním jménem a tím tvoří jejich komplex provázaný společnou konstrukcí i realizací.

Pevnost a dokonalá rovinnost stěn. Povrch je zpracován stejným materiálem a technologií jako karoserie automobilů, což zajišťuje odpovídající odraz míčku (úhel dopadu míčku se dokonale shoduje s úhlem odrazu) a tím i regulérní a přesnou hru. Konstrukce, ve které je zkombinována preciznost a pevnost hliníkových profilů s tuhostí speciálních desek, ionizovaných nátěrů a žárově sušeného křemičitého písku, je dokonale provedena do každého detailu.

Stěny ASB-kurtů jsou kompaktní, bez viditelných spojů. Jsou kryty speciálně vyvinutým nátěrem, který vytváří strukturu zabraňující sklouzávání míče, zejména při zahrání boastů na boční stěnu. Čistícím přípravkem ASB Cleaner je možno stěny velmi dobře vyčistit.

Malá hlučnost stěn při hře, za kterou ASB-kurty vděčí zásypu ze žárově sušeného křemičitého písku. Toto je jedno z patentově chráněných konstrukčních řešení.

Hliníková konstrukce zadní skleněné stěny je dostatečně stabilní i při velkoplošných tabulích bezpečnostního skla. Tato konstrukce nevyžaduje seřizování po častých nárazech hráčů.

ASB-sportovní podlahy jsou konstruovány na základě dlouholetých zkušeností tak, aby při ideálních vlastnostech pro hru také maximálně šetřily klouby a celý pohybový aparát hráčů. Toho je dosaženo třívrstvým systémem podlahy na dřevěném roštu a gumových podložkách.

Kavárna 

V naší kavárně najdete příjemné posezení nejen po odehrané hře, ale zveme Vás rovněž k posezení s přáteli či sledování sportovních přenosů na velkoplošné obrazovce v nekuřáckém prostředí.

V nabídce máme značkovou kávu  Lamborghini caffe, ale i  točené 12° pivo Radegast  a široký výběr nealko i alkoholických nápojů.


Je důležité znát pravidla squashe více zde 
Další důležité informace více zde